MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Strajk Kobiet protest w Sieradzu

W piątek 29 stycznia w całym kraju odbyły się protesty kobiet związane z opublikowaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny dotyczący aborcji, również w Sieradzu odbył się protest.

Blisko 100 osób przyszło w piątek wieczorem na sieradzki Rynek pod biuro posłów PiS, aby wziąć udział w proteście związanym z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. „Pamiętajcie, z jakiego powodu tutaj jesteśmy, PiS swoimi rękoma i rękami Trybunału tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Juli Przyłębskiej, PiS nazywajmy ich po imieniu faszyści, zakazali całkowicie aborcji w Polsce”, powiedziała Pani Ania jedna z uczestniczek protestu.

Podczas protestu, Pan Przemek odniósł się do tego, co robią władze Sieradza, odnoście smogu na terenie Sieradza, „tak się składa, że w naszym Sieradzu, może o tym nie wiecie, ale co roku kilkadziesiąt ciąż jest poronionych z powodu smogu, i na to prawica, pan Osiewała, PiS nie ma rozwiązania”,

. Młodzież, która przyszła na protest, odniosła się do kościoła i do pedofilii w kościele, ale i również do tego, czy ma zaufania do rządu i służby zdrowia.