tvnpix
Foto: Redakcja Sieradz to my

Stracił panowanie nad autem, uderzył w bariery. Jedna osoba nie żyje, ranni

Policja ustala przyczyny wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na S8 między węzłami Sieradz Wschód i Sieradz Południe (Łódzkie). Kierowca osobowego renault stracił panowanie nad autem, uderzył w bariery, a następnie w ciężarowe volvo. Zmarł na miejscu, a jego dwaj pasażerowie trafili do szpitala. Zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od redakcji Sieradz to my.

Do zdarzenia doszło o 22:30 na drodze S8 pomiędzy węzłami Sieradz Wschód i Sieradz Południe.

- Kierujący renault scenic, jadący w kierunku Łodzi, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i dachował. Uderzył także w prawidłowo jadący samochód ciężarowy volvo - przekazała asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Jak dodała, kierowca renault poniósł śmierć na miejscu. - Podróżujący z nim dwaj mężczyźni trafili w stanie ciężkim do sieradzkiego szpitala. Kierowcy volvo nic się nie stało, badanie wykazało, że był trzeźwy - doprecyzowała policjantka.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora. Czynności odbyły się także z udziałem technika kryminalistyki - zakończyła asp. sztab. Kulawiecka.

Autor: mj/popi Źródło: Kontakt 24