Zamknięty

Pisze o tym:

77 reporterów

Dodano:

77 materiałów

Stare auta nie wjadą do centrum? "To są kpiny, kolejne patologiczne prawo", "Nikt z własnej woli nie jeździ szrotem"

Kontrowersyjny pomysł dotyczący zakazu wjazdu starych aut do centrów miast wzbudził gorącą dyskusję wśród internautów. Propozycja posłów Platformy Obywatelskiej miałaby ograniczyć samochodowe spaliny, ale kierowców to nie przekonuje. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na Wasz głos! Dołączcie do naszego gorącego tematu i weźcie udział w dyskusji.

Opinie kierowców o nowym pomyśle PO Źródło: tvn24

Większość kierowców nie ukrywa oburzenia spowodowanego nowym pomysłem rządzących. Jeżeli przepisy wejdą w życie, to do centrów miast nie będzie można wjechać starym samochodem, który emituje zbyt wiele spalin.

"Czyli teraz centra miast będą tylko dla bogatych wybrańców" - pisze jeden z internautów. "Pomysł nie jest zły, ale do wprowadzenia jak dogonimy zachód pod względem zarobków" - dodaje Arek.

"Najpierw państwo pozwoliło sprowadzić tysiące starych samochodów, pobrało miliony akcyzy i innych opłat, a teraz biedny obywatelu zapłać za złomowanie i na spacerek" - napisał z kolei do nas Roman. "Nic nie mają do roboty i wymyślają bzdury. Najlepiej to niech nam zabronią oddychać" - dodaje Tadeusz.

Pojawiają się też głosy osób, które są gotowe dać szansę rządowemu pomysłowi. "Nawet dziesięcioletni samochód może spełniać obecnie najwyższe normy, więc dlaczego u nas jest od razu bunt i sprzeciw? Wystarczy dbać o pojazdy, a przeglądy robić legalnie" - pisze Mariusz.

Polskie miasta walczą ze smogiem, dlatego rząd chce wprowadzić nowe przepisy. Podobne obowiązują np. w Berlinie. By wjechać do centrum stolicy Niemiec trzeba mieć specjalną naklejkę na szybie. Podobne mają otrzymywać polscy kierowcy.

O sprawie pisał już TVN24bis.pl.

Centra miast bez starych aut? Źródło: tvn24