tvnpix
Foto: Mac

Starcie wywrotki i pociągu. "Usłyszeliśmy huk i jak coś trze o bok"

Było ciemno, nagle usłyszeliśmy huk i jak coś trze o bok pociągu - poinformował redakcję Kontakt 24 pan Maciej, pasażer pociągu relacji Berlin - Warszawa. W czwartek wieczorem doszło do otarcia pociągu Berlin – Warszawa o burtę ciężarówki. Samochód pracował na przebudowywanym, wyłączonym z ruchu, sąsiednim torze. Zdjęcia wysłał na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło po godzinie 22 w miejscowości Rgielew koło Kłodawy.

- Było ciemno, nagle usłyszeliśmy huk i jak coś trze o bok pociągu - relacjonował pan Maciej, autor zdjęć, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Wywrotka otarła się o bok pociągu, część szyb została wybita - przekazał.

Informację o zdarzeniu potwierdziła straż pożarna. - Pociąg osobowy relacji Berlin - Warszawa zahaczył o wywrotkę. Według wstępnych informacji nikt nie został poszkodowany – poinformowała sekc. Katarzyna Wojciechowska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Wybite osiem szyb

"W wyniku zdarzenia nikt nie został poważnie ranny i poszkodowany. Jednej osobie udzielono doraźnej pomocy. Wybite zostało 8 szyb. Ruch na trasie został czasowo wstrzymany" - podał w komunikacie Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.

W pociągu było około 180 pasażerów.

Poinformował też, że "na miejsce o godzinie 1 zostały podstawione autobusy zastępcze. O godzinie 4 nad ranem pasażerowie dotarli do Warszawy".

Linia jest już przejezdna.

Autor: kz/kab,gry

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.