MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Staranował 4-osobową rodznę na przejściu dla pieszych - był pijany

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dziś około godziny 17:00 w Nowym Dworze Gdańskim kierowca renault potrącił 4-osobową rodzinę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe - ranne osoby przetransportowano do szpitala w Elblągu.

W wyniku potrącenia dwie osoby dorosłe oraz dwoje małych dzieci trafiło do szpitala. Do zdarzenia doszło przy ulicy Warszawskiej w okolicy jednego z marketów. Według świadków zdarzenia samochód marki renault potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych rodzinę z wózkiem.

Mężczyzna w chwili spowodowania wypadku miał w organizmie 1,1 promila alkoholu. 23-letnia kobieta, którą potrącił pijany kierowca trafiła z obrażeniami głowy do elbląskiego szpitala, teraz w stanie krytycznym walczy o życie. 3-letnia dziewczynka ma liczne złamania i obrażenia wewnętrzne, jej stan jest ciężki. O szczęściu możemy mówić jedynie w przypadku 8 miesięcznej dziewczynki która trafiła na obserwacje do Gdańskiego szpitala. W momencie uderzenia dziecko znajdowało się w wózku i cudem wyszło ze zdarzenia bez szwanku. Trudno sobie wyobrazić co czuje teraz 28-letni mężczyzna, mąż i ojciec, który sam ma jedynie złamaną nogę, ale jego najbliżsi walczą teraz o życie…

Warto podkreślić, że do wypadku doszło na oświetlonym przejściu dla pieszych przy ul. Warszawskiej gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Renault po staranowaniu pieszych zatrzymało się dopiero po około stu metrach od skrzyżowania.