MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Stan alarmowy na Zalewie Wiślanym. W Nowakowie woda podtopiła kilka domów

Niebezpieczny północny wiatr sprawił, że w Rzece Elbląg przybyło wody do tego stopnia, że obowiązuje stan ostrzegawczy. Na Zalewie Wiślanym jest jeszcze gorzej Poziom wody sięgnął stanu alarmowego. W Nowakowie kilka domów zostało podtopionych....

Niebezpieczny północny wiatr sprawił, że w Rzece Elbląg przybyło wody do tego stopnia, że obowiązuje stan ostrzegawczy. Na Zalewie Wiślanym jest jeszcze gorzej Poziom wody sięgnął stanu alarmowego. W Nowakowie kilka domów zostało podtopionych.

Zdjęcie

Kilka centymetrów brakuje aby woda w Rzece Elbląg osiągnęła stan alarmowy. Wszystko przez silnie wiejący wczoraj (4 stycznia 2015 r.) północny wiatr, który wwiewał wodę z Morza Bałtyckiego do Zalewu Wiślanego. Jeżeli nie przestanie wiać, dziś wody w Rzece Elbląg może jeszcze przybyć. Póki co wiatr delikatnie osłabł ale nadal wieje.

W Nowakowie minionej nocy kilka domów zostało podtopionych. Nad stanem wód w gotowości bojowej czuwali elbląscy strażacy. Jeżeli wody będzie przybywać, rzeka nie utrzyma się w korycie i istnieje zagrożenie podtopieniami na Starym Mieście w Elblągu.