użytkownik niezalogowany
Autor:~Katarzyna
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Spotkanie znakomitości okazją do wypromowania Łódzkiego

Ekscelencja Tasia Athanasiou, Grzegorz Kołodko, Beata Tyszkiewicz i inni przedstawiciele środowisk biznesowych, kultury, społeczności lokalnych, samorządowcy, politycy i dziennikarze spotkają się przy okazji Celebracji Prezydencji Republiki Grecji w radzie Unii Europejskiej. Wyjątkowa impreza odbędzie się 12 kwietnia w zabytkowym, pięknie odrestaurowanym Pałacu Chojnata w Białej Rawskiej, nazywanym również perłą architektury.

 

Celebracja podkreśla rangę państw przewodniczących Unii Europejskiej, stymuluje wzajemne kontakty oraz pobudza współpracę gospodarczą i kulturalną. W tym roku odbędzie się po raz piąty. Poprzednie Celebracje cieszyły się dużym zainteresowaniem korpusu dyplomatycznego, reprezentantów parlamentu, przedsiębiorców i liderów opinii publicznej.

- Spotkanie to pozwoli wykazać, że perspektywy długofalowego rozwoju regionu i polepszenia jakości życia mieszkańców są ściśle związane z polityką całej Unii Europejskiej, a poznanie sposobu tworzenia tej polityki zmieni sposób myślenia i nastawienie osób, które stanowią w danym regionie czynnik opiniotwórczy – tłumaczy Krzysztof Malarecki, pomysłodawca, organizator celebracji prezydencji w Pałacu Chojnata i właściciel obiektu. - Celebracje mają charakter imprezy społeczno-kulturalnej, proeuropejskiej, mają na zadanie zwiększyć możliwości współpracy na szczeblu międzynarodowym i regionalnym pomiędzy krajami UE, zaprezentować firmy zainteresowane zainwestowaniem w regionie oraz wpłynąć na wymianę doświadczeń.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej Celebracji będą m.in. jej ekscelencja Tasia Athanasiou, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg członek biura Parlamentu Europejskiego i poseł Republiki Grecji w PE, Grzegorz Kołodko i Beata Tyszkiewicz.

Celebracja to nie jedyna impreza sygnowana przez Krzysztofa Malareckiego. Przedsiębiorca, euroentuzjasta, działający aktywnie na rzecz integracji, rozwoju i regionalnego (Malarecki kandyduje do europarlamentu z ramienia PO, ale jest bezpartyjny i niezależny od obecnych podziałów politycznych) przygotowuje m.in. Festiwal Jabłka promujący rozwój sadownictwa w regionie, jak również konferencje i wydarzenia mające na celu szeroko zakrojoną promocje regionu łódzkiego. Zależy mu na przywróceniu roli łódzkiego na mapie Polski, wsparciu turystyki, sadownictwa, lokalnych producentów, przyciągnięciu inwestorów i działaniu na rzecz rozwoju i popularyzacji kultury.

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.