Zamknięty

Pisze o tym:

348 reporterów

Dodano:

434 materiały

Spotkania z Franciszkiem, tańce, śpiewy... Dzięki Wam stworzyliśmy wielki album ŚDM

Dużo pozytywnej energii, śpiewu, tańca i uśmiechu - tak zapamiętamy Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi z całego świata przyjechali do Polski, aby wspólnie spędzić czas i spotkać się z papieżem Franciszkiem. Oto stworzony dzięki Wam album ŚDM.

ŚDM w obiektywie Reporterów 24, Foto: Reporterzy 24

 

O tym, jak przebiegały Światowe Dni Młodzieży, informowaliście nas na bieżąco zamieszczając swoje zdjęcia i filmy. Otrzymaliśmy od Was prawie 400 relacji. Wasze materiały przepełnione były pozytywną energią. Polacy razem z pielgrzymami i duchownymi z całego świata cieszyli się na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Zobacz wyjątkowe momenty ŚDM

Główne obchody ŚDM w Krakowie, rozpoczynające się 26 lipca, poprzedzały "Dni w Diecezjach" (20-25 lipca). Przez prawie tydzień pielgrzymi mieszkali u rodzin w całej Polsce. Lokalne społeczności chętnie przyjęły pielgrzymów, co również pokazywaliście w swoich relacjach.

Reporter 24 Krzysztof uchwycił na przykład, jak mieszkańcy Gliwic (woj. śląskie) tańczą Poloneza z Nigeryczykami i smażą z nimi racuchy, a Maria przesłała nagranie, na którym widać gości z Haiti, którzy "śpiewająco" pomagają w usuwaniu wody z zalanego kościoła w Łodzi. Był również libański ślub i wesele w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak podało Biuro Prasowe, łącznie na ŚDM zarejestrowało się 356 294 pielgrzymów ze 187 krajów, najwięcej z Polski (78 443), Włoch (63 496), Francji (32 979) i Hiszpanii (30 592).

31 lipca odbyła się msza pod przewodnictwem papieża Franciszka, która zakończyła Światowe Dni Młodzieży. Według rzecznika Watykanu było na niej obecnych 1,5 mln osób.

RAPORT TVN24.PL NT. ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY