Temat w toku

Pisze o tym:

3 reporterów

Dodano:

3 materiały

Spotkaliście królową Elżbietę II? Jak ją wspominacie?

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek w zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała ponad 70 lat. Informacja o jej śmierci dotknęła nie tylko Brytyjczyków, ale i cały świat. Monarchini odwiedziła ponad 100 krajów i pokonała odległość równą 42-krotnemu okrążeniu Ziemi. Czy udało Wam się spotkać królową? Redakcja Kontaktu 24 czeka na Wasze wspomnienia i relacje.

Spotkaliście królową Elżbietę II? Jak ją wspominacie?

Królowa Elżbieta II nie żyje Źródło: GettyImages

Królowa Elżbieta II nie żyje - poinformowała rodzina królewska. Monarchini miała 96 lat. Królowa przebywała w rezydencji na zamku Balmoral w Szkocji.

W chwili jej śmierci tron objął jej najstarszy syn, książę Karol, obecnie król Karol III.

Monarchini miała czworo dzieci, ośmioro wnucząt oraz dwanaścioro prawnuków. 96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą brytyjską monarchinią. Tytuł królewski przyjęła w 1952 roku, po śmierci ojca.

W czerwcu obchodziła swój Platynowy Jubileusz związany z 70. rocznicą objęcia tronu. Od jesieni zeszłego roku coraz częściej miała problemy ze zdrowiem, które zmuszały ją do ograniczenia aktywności publicznej.

Natychmiast po śmierci z całego świata popłynęły kondolencje i wspomnienia o zmarłej.

Czy Wy mieliście okazje zobaczyć monarchinię na żywo? A może spotkaliście ją w mniej lub bardziej formalnej sytuacji? Jak wspominacie te spotkania? Macie zdjęcia bądź nagrania upamiętniające takie chwile? Podzielcie się nimi z naszą redakcją.

CZYTAJ TEŻ: Herbata z misiem Paddingtonem, żartobliwy film z Bondem. Niecodzienne oblicze królowej Elżbiety II