tvnpix
Do pożaru doszło w Janinowie

Spłonęła hala magazynowa. "Konstrukcja zawaliła się"

Pożar hali magazynowej pod Grodziskiem Mazowieckim. Jak podaje straż pożarna, konstrukcja zawaliła się. Na miejscu wciąż pracują służby. Informacje, nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w Janinowie, przy ulicy Norweskiej. Strażacy otrzymali zgłoszenie chwilę po godzinie 4. Paliła się hala, w której składowane były materiały z tworzyw sztucznych i wózki widłowe napędzane gazem propan-butan.

Jak poinformował redakcję Kontaktu 24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, w momencie przyjazdu strażaków na miejsce, ogniem objęta była już cała hala.

"Konstrukcja zawaliła się"

- W kluczowym momencie na miejscu było 12 zastępów straży pożarnej, obecnie jest około 10. Źródło ognia jest zlokalizowane, trwa dogaszanie – mówi Krzysztof Tryniszewski z grodziskiej straży.

W wyniku wysokiej temperatury, stalowa konstrukcja hali zawaliła się do środka. - Na miejscu jest koparka na gąsienicach, która rozgarania elementy stalowe, żeby strażacy mogli dogasić pożar. Uratowane zostało wszystko wokół - samochody oraz pobliskie budynki. Cały czas nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - podsumowuje Krzysztof Tryniszewski.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: mb, kz/b