MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Spłonął sklep w centrum Ostrowa. Wideo z podpalaczem (foto, video)

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Monitoring zarejestrował PODPALACZA i cały przebieg pożaru! W kamienicy mieszkają rodzinny z dziećmi co podkreśla bezwzględność tego człowieka, im szybciej będzie odizolowany od społeczeństwa tym lepiej

Koło godziny 2:30 mężczyzna w kapturze wszedł na teren pasażu na ulicy Wrocławskiej od strony ulicy Staszica. Przy użyciu najprawdopodobniej palnika wzniecił ogień w kuble ze śmieciami przylegającym do sklepu handlowego. Po około dwóch minutach oddalił się od miejsca podpalenia wychodząc wejściową bramą w ulicę Wrocławską.
Ogień z kubłów przeniósł się na pawilon handlowy, pożar był na tyle rozległy, że od wysokiej temperatury popękało 9 szyb w sąsiednich lokalach.  
Cały proceder zarejestrował monitoring zamontowany w podwórzu. Nagranie obrazuje również jak niebezpieczne jest działanie tego człowieka, niewątpliwie był przygotowany i nie robił tego pierwszy raz.


Zdarzenie było bardzo niebezpieczne dla ludzi, gdyż nad sklepami są lokale mieszkaniowe i mogło dojść do znacznie większej tragedii. Kamienice w centrum są gęsto zaludnione, a ogień w nocy często bardzo szybko się rozprzestrzenia zanim ktokolwiek go zobaczy. Podobnie było w tym przypadku gdyż strażacy przystąpili do gaszenia pożaru po 50 minutach od momentu podłożenia ognia. Gdyby zgłoszenie wpłynęło szybciej to również straty byłyby znacznie mniejsze. Jednak pożar zauważyły dopiero przypadkowe osoby.  Niewiele zabrakło żeby ogień przeniósł się na cześć mieszkalną i mówilibyśmy o ofiarach śmiertelnych. Dlatego bardzo ważne jest złapanie i osadzenie w więzieniu tego człowieka bo zagraża społeczeństwu. Aktualnie liczone są straty, ale kwota będzie opiewać na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Po godzinie 5:00 monitoring zarejestrował również osobę która ewidentnie sprawdzała czy pożar się rozprzestrzenił. Nie był to przypadkowy obserwator. Materiały zostały przekazane policji bo na chwilę obecną nie wiadomo jaki związek z podpaleniem mogła mieć ta osoba. Z nieoficjalnych informacji w tej nocy doszło do dwóch innych podpaleń w centrum miasta. Poniżej zamieszczamy ku przestrodze całe zdarzenie.  W kamienicy mieszkają rodzinny z dziećmi co podkreśla bezwzględność tego człowieka, im szybciej będzie odizolowany od społeczeństwa tym lepiej.