tvnpix
Pożar w magazynie pianki tapicerskiej, Foto: tvn24

Spłonął magazyn pianki tapicerskiej

Spłonął magazyn hurtowni pianki tapicerskiej w miejscowości Jankowy (Wielkopolskie). Strażacy walczyli, by płomienie nie przedostały się na pobliskie budynki. W akcję zaangażowano blisko 30 zastępów. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ogień w zakładzie produkcyjnym z meblami tapicerowanymi pojawił się około godziny 10:00. Pożar wybuchł w dużej hali magazynowej. Płomienie bardzo szybko zajęły budynek. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek strażackich, ogniem objęte było już trzy czwarte hali.

- 15 pracowników zdążyło samodzielnie opuścić zakład przed naszym przybyciem – poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej w Kępnie Jarosław Kucharzak.

Jak dodał, pożar zagrażał trzem budynkom mieszkalnym sąsiadującym z terenem firmy i dwóm gospodarczym.

Blisko 30 zastępów w akcji

- Pożar jest całkowicie opanowany. Wewnątrz budynku mamy zarzewia ognia. Sukcesywnie będziemy je dogaszać. Konstrukcja dachu była stalowa, ona uległa zniszczeniu więc ciężko nam wprowadzać strażaków do wewnątrz, tym bardziej, że nie ma już czego ratować, także działania teraz trwają z zewnątrz obiektu - powiedział w rozmowie z TVN24 Kucharzak.

Tuż przed godziną 19 kpt. Jarosław Kucharzak poinformował, że pożar został ugaszony. Na razie nie wiadomo, co było jego przyczyną.

Kpt. Jarosław Kucharzak o pożarze w magazynie pianki tapicerskiej Źródło: tvn24

 

Autor: ok//ank Źródło: TVN24, PAP

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.