6 osób zostało poszkodowanych w wyniku pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Konopnickiej w Mogilnie. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci i strażak.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 3 w nocy, w budynku wielorodzinny przy ulicy Konopnickiej w Mogilnie. Z relacji świadków wynika, że jeden z mieszkańców obudzony przez swojego psa usłyszał trzaski i wyszedł na zewnątrz budynku, gdzie panowało ogromne zadymienie. Na miejsce wezwano straż pożarną, która ewakuowała z pomieszczeń 14 osób, w tym 5 dzieci. W międzyczasie rozpoczęto gaszenie pożaru, a na miejsce wzywano kolejne zastępy straży pożarnej. Walka z ogniem trwałą do wczesnych godzin rannych. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja oraz pogotowie energetyczne.

W wyniku zdarzenia do szpitala została zabrana matka z trójką dzieci, u których występowały objawy podtrucia dymem oraz kobieta z poparzeniami ciała. W trakcie działań okazało się, że jeden ze strażaków odniósł obrażenia głowy. Na początku udzielono mu pomocy na miejscu, jednak po czasie został on zabrany do szpitala w Strzelnie.

W obecnej chwili trwa dogaszanie pogorzeliska, a rodzinom poszkodowanym w wyniku zdarzenia pomocy doraźnej ma udzielić gmina.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.