tvnpix
Reporter 24 spotkał bociana , Foto: Trabolo123

"Śpi na dachu, je z ręki". Mimo mrozu i śniegu bocian przyleciał do Tczewa

Choć do wiosny jeszcze kilka tygodni, we wsi Czatkowy pod Tczewem (woj. pomorskie) pojawił się pierwszy bocian. Według mieszkańców, już od trzech tygodni nocuje na dachu jednego z domów. "O tej porze roku to dosyć niespotykany widok" - pisze zaskoczony Reporter 24, autor zdjęć, które przesłał na Kontakt 24.

"Niedaleko Tczewa spotkaliśmy bociana. O tej porze roku to dosyć niespotykany widok" - napisał na Kontakt 24 Trabolo123.

Okazuje się, że bocian we wsi Czatkowy pod Tczewem pojawił się na początku roku. Nocuje na dachu jednego z domów. - Jest mało płochliwy i potrafi jeść z ręki. Ma się dobrze, codziennie czeka na pokarm w tym samym miejscu - opowiada Karol Niemiec, ornitolog z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Tczewie.

Jest w dobrej kondycji

Jak ocenia, ptak jest w dobrej kondycji właśnie dlatego, że od samego początku był dokarmiany właściwym pokarmem. - Bociany są mięsożerne, więc taki pokarm należy mu podawać. Dostaje też wodę - wyjaśnia.

Największym problemem jest dość ruchliwa ulica, na którą czasami bocian wchodzi, więc apel do kierowców o ostrożność na odcinku Tczew-Koźliny - dodaje.

Bocian na nodze ma obrączkę, którą założono w parku narodowym Matsalu w Estonii.

Nagranie ze spaceru bociana znajdziesz na tvn24.pl

 

Autor: ws,ank//sk,aw Źródło: TVN24 Pomorze