tvnpix
Reporterzy 24 wybierają materiał tygodnia

Sopel-gigant, wilcza pełnia czy bocian w Tczewie? Głosujecie na materiał tygodnia

Mimo mrozu, bocian przyleciał do Tczewa; śnieżyce w USA w obiektywie Reportera 24; wilcza pełnia, a może ciężarówka, która staranowała ogrodzenie i zatrzymała się przed domem? To niektóre z materiałów przysłanych do redakcji Kontaktu 24 w tym tygodniu. Wybraliśmy osiem, które mają szansę powalczyć o miano materiału tygodnia. To od Was zależy, który z nich okaże się tym najlepszym. Głosujcie w naszej sondzie!

 

 

Majestatyczne góry i namiot. Te zdjęcia robią wrażenie

Piękne, potężne góry, a na ich tle mały, z pokorą rozbity namiot. Serię dwunastu różnych zdjęć łączy ten właśnie, niewielki element. "Nocuję w namiocie, najczęściej w miejscach odludnych lub trudno dostępnych, by z dala od ludzi łapać wieczorne i poranne światło" - pisze Karol Nienartowicz, który porcję niezwykłych obrazów zamieścił w serwisie Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

"Śpi na dachu, je z ręki". Mimo mrozu i śniegu bocian przyleciał do Tczewa

Choć do wiosny jeszcze kilka tygodni, we wsi Czatkowy pod Tczewem (woj. pomorskie) pojawił się pierwszy bocian. Według mieszkańców, już od trzech tygodni nocuje na dachu jednego z domów. "O tej porze roku to dosyć niespotykany widok" - pisze zaskoczony Reporter 24, autor zdjęć, które przesłał na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

"My radzimy sobie dobrze, Amerykanie czują strach". Relacje Reportera 24 z USA

Co najmniej 27 osób zginęło w związku z gigantycznymi śnieżycami, jakie nawiedziły USA. Śnieg sypał bez przerwy przez 36 godzin. Polacy mieszkający w USA przesyłali na Kontakt 24 zdjęcia i nagrania ukazujące zasypany kraj.

Czytaj więcej

 

Reporter 24 na tropie wilczej pełni

W nocy z soboty na niedzielę na niebie pojawił się Księżyc w pełni. Według tradycji była to tak zwana wilcza pełnia, do której - według opowiadań - wilki wyły z głodu. Na Kontakt 24 wysyłaliście nam zdjęcia Księżyca, m.in. znad jeziora w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie).

Czytaj więcej

 

Ciężarówka staranowała ogrodzenie i zatrzymała się tuż przed domem

Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji w miejscowości Stanisławów (woj. mazowieckie). Pojazd zatrzymał się tuż przed budynkiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Justy.

Czytaj więcej

 

Sopel-gigant na warszawskim moście. Zaczęło się od awarii

Niecodzienna atrakcja w Warszawie. Pod mostem Poniatowskiego pojawił się ogromny sopel. Jak się okazało, spektakularna bryła lodu to efekt awarii magistrali wodociągowej. Zdjęcia gigantycznego sopla otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Pod psem załamał się lód, ratowali go strażacy. Zobacz nagranie z akcji

Pod psem załamał się lód Źródło: tvn24

Siedmiu strażaków ratowało psa, pod którym załamał się lód w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu expresselblag.pl.

Czytaj więcej


Pędził pod prąd przy "czarnym punkcie", nie został złapany. "Zasłużył na 1000 złotych mandatu"

Gdyby został złapany, za swój "wyczyn" otrzymałby mandat w wysokości 1000 zł oraz 15 punktów karnych. Mowa o kierowcy, który na krajowej "10" w miejscowości Czernikowo (woj. kujawsko-pomorskie) jechał z nadmierną prędkością, a do tego pod prąd. Pirata uchwyciła kamera w samochodzie pana Arkadiusza, który przesłał film na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

 

***

A Ty również byłeś świadkiem ciekawego, niecodziennego zdarzenia? Prześlij swój film lub zdjęcia do redakcji Kontaktu 24. Czekamy na Twoją relację. Zostań Reporterem 24!

 

W poprzednich głosowaniach odznakę "materiału tygodnia" zdobyły następujące materiały:

Pod jeleniem zarwał się lód. "Walczył o życie, był wyczerpany"

Bajkowe eksperymenty na mrozie. "Jest tak zimno, że nawet bańki mydlane zamarzają"

Autor: ank/aw