tvnpix

Śnieżyca w pierwszej klasie Intercity. Pasażer: Sorry, taki mamy klimat

Nieszczelne drzwi, zaśnieżony korytarz i zalegająca w toalecie woda. Z takimi ekstremalnymi warunkami zmierzyli się pasażerowie pociągu Intercity, którzy w wagonie pierwszej klasy jechali z Warszawy do Krakowa. Zdjęcia z ich podróży otrzymaliśmy na Kontakt 24. PKP Intercity przeprosiło już za niegodności i zapowiedziało wyjaśnienie sprawy.

Możliwe konsekwencje

W odpowiedzi na uwagi pasażera, PKP Intercity zapowiedziało wyjaśnienie sytuacji a w przypadku potwierdzenia się jego doniesień, konsekwencje służbowe.

"Wyjaśnimy, co spowodowało takie ośnieżenie przedsionka wagonu. Jeżeli informacje przesłane przez pasażera zostaną potwierdzone i okaże się, że któryś z pracowników przygotowujących pociąg do drogi, czy odpowiadający za jego przejazd nie dopełnił nałożonych na niego obowiązków, wtedy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności służbowej" - poinformowała nas Beata Czemerajda, rzeczniczka PKP Intercity.

"Pasażerów wspomnianego pociągu pragniemy serdecznie przeprosić za wszelkie niedogodności na jakie mogli zostać narażeni w związku z zaistniała sytuacją. Przypominam, ze każdy z naszych klientów niezadowolony z jakości naszej usługi ma prawo złożenia reklamacji" - dodała rzeczniczka. "Informacje o tym gdzie i jak taką reklamację możemy złożyć, znaleźć można na dworcu lub naszej stronie internetowej www.intercity.pl" - poinformowała.

"Kupujemy nowe pociągi. Będą automatyczne drzwi zewnętrzne"

Jak dodała, tylko w zeszłym roku na naprawę wagonów i lokomotyw wydano ponad 100 mln zł. W przyszłości jednak wagony zostaną zmodernizowane.

"Chcemy, aby w przeciągu kolejnych 2 lat 70% taboru jakim dysponujemy była nowa lub zmodernizowana. Służy temu realizowany przez nas program inwestycji, który pochłonie blisko 7 mld zł. W ramach wspomnianego programu, z myślą o naszych pasażerach kupujemy nowe pociągi i modernizujemy wagony" - poinformowała Beata Czemerajda. "W praktyce oznacza to, że pasażerowie korzystać będą z nowoczesnych pociągów wyposażonych m.in. w automatyczne drzwi zewnętrze, nowy system ogrzewania/klimatyzacji czy gniazdka przy fotelach" - zapewniła.

Autor: ak//tka