tvnpix

Śmigłowiec z antyterrorystami nad miastem. Policja: to ćwiczenia

Latający nad miastem śmigłowiec i funkcjonariusze wspinający się się po linach - taki widok obserwowali mieszkańcy Rzeszowa. W stolicy województwa podkarpackiego zorganizowano ćwiczenia policyjnych antyterrorystów, strażaków, żołnierzy oraz funkcjonariuszy straży granicznej. Nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ćwiczenia funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie trwają od wtorku i kończą się w piątek.

- Odbywają się one cyklicznie, jednak tym razem są one o tyle wyjątkowe, że odbywają się z wykorzystaniem śmigłowca. Policyjni antyterroryści ćwiczą umiejętności taktyczne, wysokościowe oraz współdziałanie służb - relacjonowała kom. Marta Tabasz z podkarpackiej policji.

Jak dodała, w piątek można było obserwować pokaz antyterrorystów przedstawiający zatrzymanie przestępców, którzy porwali dziecko. Samochód, którym jechali, został zatrzymany z powietrza.

Ćwiczą współdziałanie służb

- Antyterroryści muszą być gotowi o każdej porze dnia. Ćwiczone umiejętności mogą być wykorzystane w akcjach ratunkowych, w czasie klęsk żywiołowych czy podczas zabezpieczania dużych imprez, jak chociażby ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży - powiedziała kom. Marta Tabasz- Rygiel.

Jak poinformowała policjantka, w ćwiczeniach biorą udział także żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, strażacy ze specjalnej sekcji wysokościowej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Rzeszowie, a także funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Autor: ak//tka