MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Śmiertelny wypadek w województwie opolskim

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dziś kilka minut po godz. 14:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na trasie Tarnowiec (pow. brzeski) - Kurznie (pow. opolski) auto uderzyło w drzewo. Kierujący Citroenem zginął na miejscu.

Kilka minut po godz. 14:00 do dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu wpłynęła informacja o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej – trasie pomiędzy miejscowościami Tarnowiec (pow. brzeskie) oraz Kurznie (pow. opolski). Natychmiast powiadomiono inne służby ratownicze o tym zdarzeniu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu oraz po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czepielowic oraz Mąkoszyc. Na miejscu pojawili się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że do wypadku samochodu osobowego doszło na ostrym zakręcie w lesie, który znajduje się na trasie Tarnowiec-Kurznie. Jak poinformował Kierujący Działaniami Ratowniczymi, w samochodzie osobowym znajdowała się osoba, która  w wyniku zdarzenia została zakleszczona w pojeździe. Kilka minut przed godz. 15:00 zakończono działania ratownicze.

– Na trasie Tarnowiec-Kurznie doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący samochodem marki Citroen z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w drzewo. Kierujący samochodem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – wyjaśnia mł. asp. Karol Brandys, z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Obecnie na miejscu jest jeden zastęp JRG z Brzegu, który pomoże policjantom w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na miejscu również jedzie prokurator. Droga na chwilę obecną jest zablokowana. Wstępnie utrudnienia mogą potrwać nawet 2 godziny.