MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Śmiertelny wypadek na DK-3 pod Radwanicami

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie


We środę  (12 grudnia 2012) po godzinie 9 do SKKP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym dna DK-3 przed skrzyżowaniem z DK-12. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki na rumuńskich tablicach rejestracyjnych, jadąc w kierunku Zielonej Góry podczas skrętu w lewo wpadł w poślizg. Rumuńska ciężarówka zjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doszło do zderzenia z drugim samochodem ciężarowym. Na miejscu są funkcjonariusze i prokurator, którzy ustalają szczegółowy przebieg wypadku - powiedziała Daria Solińska z polkowickiej policji.


Kierowca ciężarówki na rumuńskich numerach rejestracyjnych który spowodował zdarzenie został przewieziony do szpitala w Głogowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Kierowca drugiej ciężarówki na wskutek zderzenia został zakleszczony w kabinie pojazdu. Przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon poszkodowanego.

Droga do czasu usunięcia wraków pojazdów będzie całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy: w kierunku Zielonej Góry: K3, zjazd w kierunku 329 przez Głogów. W przeciwnym kierunku: K3 zjazd do drogi 298 lub K12 przez Głogów do drogi 329.