użytkownik niezalogowany
Autor:Sierstek
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Wojkowicach w powiecie będzińskim

Tuż przed godziną 14:00 na ul. Starej w Wojkowicach powiat będzinski doszło do wypadku samochodu osobowego marki Opel Corsa z motocyklistą w wyniku czego śmierć w szpitalu poniósł motocyklista poinformował jeden ze świadków udzielający na miejscu pierwszej pomocy.

Jak poinformowal bliski znajomy motocyklisty, poszkodowany został przewieziony ze szpitala w Czeladzi do Szpitala Górniczego w Sosnowcu gdzie niestety zmarł.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika że do wypadku doszło z winy kierującego samochodem osobowym który nie zachował ostrożności i wymusił pierwszeństwo przy włączaniu sie do ruchu co spowodowało czołowe zderzenie z wyprzedzającym inny pojazd motocyklistą. Na skutek zderzenia czołowego motocyklista został wyrzucony z motoru i upadł na jezdnie w odległości około 2 metrów od motoru. Przed przybyciem zespołu PR poszkodowanym motocyklistą zajęło się dwóch świadków zdarzenia, jak się okazało byli to ratownicy z pobliskiej OSP, którzy wyposażeni we własne apteczki udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Poszkodowany motocyklista nie posiadał kasku na głowie oraz charakterystycznego ubrania dla motocyklisty.

Kierowcy samochodu osobowego nic się nie stało.

Sierstek