tvnpix

Śmieciarka uderzyła w auta i wbiła się w restaurację. Trzy osoby ranne

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę rano w miejscowości Ochaby (woj. śląskie). Najpierw śmieciarka zderzyła się z seicento, później z kolejnymi autami, a następnie uderzyła w słupy i zatrzymała się na budynku restauracji. Zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy od internauty @Artura oraz portali ox.pl i GazetaCodzienna.pl.

"Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 81 w miejscowości Ochaby około godziny 9. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy do przewozu śmieci prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu seicento. Doszło do zderzenia" - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Mariusz Białoń z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Jak dodał policjant, po chwili śmieciarka uderzyła jeszcze w kolejne zaparkowane auta i dwa słupy energetyczne. Ostatecznie zatrzymała się na budynku restauracji.

"Dzięki Bogu nie było nikogo w środku"

Jak podaje portal ox.pl, budynek był pusty. Miał zostać otwarty o godzinie 10. "Dzięki Bogu nie było nikogo w środku" – mówiły w rozmowie z portalem ox.pl, pracownice punktu gastronomicznego, w który wjechała śmieciarka.

"Wysiadałem właśnie z autobusu, gdy to się stało" – relacjonował w rozmowie z portalem jeden z mężczyzn, którego samochód został zniszczony przez ciężarówkę. "Miałem do auta zaledwie 50 metrów, gdy to się stało" - dodał.

Trzy osoby ranne

W wypadku ranne zostały trzy osoby. "Do szpitala trafiły dwie 33-letnie kobiety podróżujące seicento i 55-letni kierowca ciężarówki. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - poinformował redakcję Kontaktu 24 Mariusz Białoń z cieszyńskiej policji.

Autor: kde//tka