Zamknięty

Pisze o tym:

41 reporterów

Dodano:

43 materiały

"Skuteczna zmiana ma na imię szybkość", "to paraliż TK". Komentujecie propozycje PiS dot. TK

Co najmniej 13 sędziów, ślubowanie składane przed marszałkiem Sejmu, a nie przed prezydentem oraz możliwa zmiana siedziby - to tylko niektóre z propozycji nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym auturostwa Prawa i Sprawiedliwości. Czy te zmiany są potrzebne? Co o nich sądzisz? Czekamy na opinie!

Projekt ustawy PiS to kolejny etap sporu o Trybunał Konstytucyjny, który trwa w polskim parlamencie. Na Kontakt 24 komentowaliście już zamieszanie wokół TK, a także to, jak do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda.

Teraz dyskutujecie na temat projektu nowelizacji ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego, którą przygotowało Prawo i Sprawiedliwość.

Przeczytaj najważniejsze założenia projektu ustawy w punktach

Projekt partii Jarosława Kaczyńskiego we wtorek wieczorem został opublikowany na stronie internetowej Sejmu. Złożyła go grupa posłów PiS. W projekcie znajdują się zmiany dotyczące funkcjonowania Trybunału.

Wśród internautów opinie są podzielone. - Spokojnie, nie siejcie paniki - komentuje Kindai Showa. Za zmianami jest też Kaartar. - Tacy jak ja chcą zmian. Tylko PiS jest w stanie coś zmienić - kwituje. Wielu z Was uważa jednak, że partia prezesa Kaczyńskiego myśli głównie o swoim interesie. - Ta ustawa to paraliż Trybunału z premedytacją i kpina z nas wszystkich - komentuje Biznesmanz.

Czekamy na więcej Waszych opinii. Czy uważacie, że w Trybunale Konstytucyjnym powinno dojść do rewolucji? A może zmiany powinny pójść w inną stronę niż proponuje PiS? Dołączcie do gorącego tematu Kontaktu 24.