Zamknięty

Pisze o tym:

121 reporterów

Dodano:

137 materiałów

Skandowali, skakali, a nawet tańczyli. Na ulice wyszły tłumy. Wasze relacje z sobotnich demonstracji

W sobotę tuż po godz. 12 przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła się manifestacja "Obywatele dla demokracji". Po kilku godzinach jej uczestnicy dotarli przed Pałac Prezydencki. Demonstrowali w ten sposób przeciwko działaniom PiS i prezydenta RP w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Władze Warszawy oceniają, że w manifestacji wzięło udział 50 tys. osób. Manifestacje odbyły się również w innych miastach. Wy również braliście udział w marszach? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy, a także komentarze. Uważacie, że takie demonstracje są potrzebne? Dołączcie do dyskusji!

Demonstracje widziane z drona | Wideo: Bartek

 

 

Uczestnicy marszu wyszli na ulice m.in. Warszawy, Poznania, Wrocławia, Lublina czy Brukseli, aby zaprotestować przeciwko działaniom PiS i prezydenta w sprawie kryzysu wokół nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Na początku warszawskiej manifestacji wystąpił lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski i politycy opozycji: Ryszard Petru (.Nowoczesna), Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica), Sławomir Neumann (PO) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Według stołecznego ratusza, w proteście brało udział 50 tysięcy osób.

Skandowali, skakali, a nawet tańczyli. Wasze relacje z demonstracji Autor: Reporterzy 24

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TVN24.PL

Wy również braliście udział w marszach? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy, a także komentarze. Uważacie, że takie demonstracje są potrzebne? Dołączcie do dyskusji!