użytkownik niezalogowany
Autor:wij8498
MATERIAŁ INTERNAUTY

Skąd brać pieniądze na programy społeczne - Eureka?

Banalna odpowiedź na proste pytanie

 

No chyba przede wszystkim od tych, które problemy te wywołują w ramach swojej działalności biznesowej ciążąc najbardziej w portfelach obywateli, w niektórych za bardzo.

A więc ma Rząd w pierwszej kolejności do starannego oskubania banki nieznające miary, firmy energetyczne mnożące składniki opłat i te którym cena paliwa nigdy z ceną ropy się nie zgadza, firmy ubezpieczeniowe zawsze w odległości mierzonej szybkością światła od straty, deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe - te ostatnie za niegospodarność, właściciele nieruchomości za chciwość demolującą przyjazną obywatelom przestrzeń miasta, firmy windykacyjne które na krzywdzie kwitną i to by było na tyle. Jakoś dziwnie supermarketów tu nie ma a firmy produkujące na rynek mogłyby się znaleźć. Do eksportu to lepiej motywuje.

Generalnie zasada winna być prosta, kto na obywatelu za bardzo się dorabia najwięcej do budżetu płaci. I to by było na tyle, dokładnie ile nam w budżecie trzeba. Nawet sobie nie wyobrażamy jak jesteśmy bogaci. I po co ten deficyt?