tvnpix
Wstrząs na KWK "Marcel", Foto: Klaumich49/Wikipedia (CC BY-SA 4.0), Google Maps

Silny wstrząs w kopalni "Marcel". "Wydawało się, że blok się przesuwa"

Silne wstrząsy odczuli we wtorkowy wieczór mieszkańcy Rybnika (woj. śląskie) i okolic. Wszystko za sprawą wydarzeń w radlińskiej kopalni "Marcel". Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- W Rybniku mieszkańcy odnotowali bardzo silny wstrząs. Ludzie powychodzili  z mieszkań - poinformował nas Reporter 24 Aleksander.

- Siła była na tyle odczuwalna, że przedmioty w mieszkaniach spadały, można to było porównać do zderzenia się dwóch samochodów ze średnią prędkością lub uderzenia ciężarówki w blok. Wydawało się, że blok się przesuwa lub wali się ściana boczna budynku - dodał Reporter 24.

Informację o wstrząsie potwierdził Wyższy Urząd Górniczy. - Do wstrząsu doszło w Kopalni Węgla Kamiennego "Marcel" w Radlinie, w okolicach Rybnika. Był to silny wstrząs - powiedział dyspozytor WUG. Jego siła wyniosła 5,7x10 do potęgi siódmej dżula. - Nikomu nic się nie stało, do tąpnięcia doszło na głębokości 600 metrów pod ziemią. Nie ma z tego powodu problemów w dalszym wydobyciu - powiedział dyspozytor ruchu KWK "Marcel". - Spraw zajmie się zespół do spraw tąpań - zakończył.

Autor: sc/popi

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Szczęść Boże

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.