tvnpix

"Siedem godzin czekania i odwołany lot". Polacy uziemieni na lotniskach

Szalejące w Europie Zachodniej huraganowe wiatry pokrzyżowały plany Polakom wybierającym do swoich domów na Wigilię. Wielogodzinne opóźnienia, a nawet odwołane loty i gigantyczne nerwy – tak wyglądał wtorek na lotniskach m.in. w Warszawie, Krakowie, Londynie oraz Paryżu. Informacje o problemach otrzymaliśmy na Kontakt 24 od pasażerów.

 

Pierwszy sygnał o kłopotach pasażerów otrzymaliśmy na Kontakt 24 po południu. "Wigilia na Lotnisku Chopina. Lot Wizzair z Warszawy do London-Luton, zaplanowany na godzinę 12.20, został opóźniony o siedem godzin" - zaalarmował naszą redakcję @Bartłomiej.

Jak poinformował Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina, samolot przewoźnika Wizzair, który o godzinie 12.20 miał zabrać pasażerów z Warszawy do Londynu, nie pojawił się na lotnisku. Jak dowiedzieliśmy się na infolinii Wizzaira, przyczyną są warunki pogodowe panujące w Europie Zachodniej. O HURAGANOWYM WIETRZE CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

Pasażerowie wylecieli do Londynu po godzinie 19 (zabrał ich samolot, który przyleciał z Paryża).

Łukasz Gonciarski, reporter TVN24 relacjonuje z Lotniska Chopina / TVN24

Kłopoty Polaków również na lotnisku Londyn-Luton i Paryż-Beauvais

Na problemy natrafili również klienci Wizzaira, którzy o godzinie 14.25 mieli wylecieć z lotniska Londyn-Luton do Warszawy. Samolot wzbił się w powietrze dopiero o godzinie 21.25.

Podobnie było we Francji. "Moje rodzice czekają w Beauvais na odlot Wizzairem do Warszawy. Mieli lądować w Polsce o godz. 11:15" - pisał na Kontakt 24 jeden z internautów. Samolot wylądował w Polsce dopiero przed godz. 19.

Odwołane loty z Krakowa

Problemy napotkały również pasażerów lecących linią EasyJet na lotnisko Londyn Gatwick. Odwołane zostały dwa loty - o godz. 12.15 oraz 16:25. Pasażerowie tego pierwszego lotu o odwołaniu rejsu dowiedzieli się dopiero po godz. 18.

"Nasz lot został właśnie odwołany. Świąt z rodziną nie będzie. Siedem godzin spędzone na lotnisku było z pewnością niezapomnianym przeżyciem" – napisał na Kontakt 24 @Adrian.

Jak poinformowała nas rzeczniczka krakowskiego lotniska, na lotnisku Gatwick doszło do awarii oświetlenia naziemnego oraz północnego terminala. Niektóre loty obsługiwane przez lotnisko zostały odwołane.

Opóźniony rejs z Lublina

Wigilia była wyjątkowo pechowym dniem dla linii Wizzair. Jak poinformował "Dziennik Wschodni", w samolocie, który o godz. 11.40 miał zabrać Polaków z Lublina do Londynu, doszło do awarii podwozia. Na miejsce ściągnięto techników Wizzair, którzy przez wiele godzin pracowali nad usunięciem usterki.

Dopiero około godziny 18.30 samolot wystartował do Anglii.

Autor: aolsz//tka