tvnpix
Rowerzystka

Z chodnika wprost pod nadjeżdżający autobus. Centymetry od tragedii

Jedzie chodnikiem, nagle odbija w lewo, wjeżdża prosto na jezdnię i się przewraca. Autobus przejeżdża centymetry obok niej. Kobiecie nic się nie stało, pojazd lekko trącił oponę jej roweru. Niebezpieczny manewr na ulicy Słupskiej w Poznaniu zarejestrowała sklepowa kamera. Nagranie tego niebezpiecznego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce w ostatnią sobotę.

Na początku nagrania widać mężczyznę pchającego dziecięcy wózek. W pewnym momencie pojawia się rowerzystka. Jedzie chodnikiem, skrajnie prawą stroną. Prawdopodobnie dlatego, że chciała bezpiecznie wyminąć pieszego. Ale kiedy chce wrócić na środek, traci panowanie nad kierownicą.

Wtedy jednoślad odbija w lewo i rowerzystka wjeżdża prosto na jezdnię. Przewraca się dokładnie w momencie, w którym mija ją autobus. Kobieta ląduje na asfalcie, pojazd przejeżdża obok niej i tylko lekko trąca przednią oponę roweru.

Wyszła bez szwanku

- To było w sobotę, 4 sierpnia. Byłem akurat w pracy, w moim sklepie na ul. Słupskiej w Poznaniu. Widziałem całą sytuację na żywo. Byłem bardzo zdziwiony, że z takiego drobnego wypadku mogło dojść do ogromnej tragedii. Na szczęście nie doszło - mówi pan Radek, autor nagrania.

Kobieta już po kilku sekundach wstała o własnych siłach i przeniosła rower z powrotem na chodnik. Samochody się zatrzymały, a mężczyzna z wózkiem wrócił jeszcze na ulicę pozbierać to, co wypadło rowerzystce z torebki.

- Na tym chodniku co chwilę dochodzi do jakichś kolizji pomiędzy pieszymi a rowerzystami. Ale tak groźnie wyglądającą widziałem po raz pierwszy - przyznał pan Radek.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Autor: mb,ww/gp Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.