tvnpix
Wywrotka samochodu ciężarowego sparaliżowała ruch, Foto: TOMASZ

Wywrotka samochodu ze śmieciami sparaliżowała ruch. Kierowca z mandatem

Samochód ciężarowy przewożący śmieci skręca, chwilę później przewraca się jeden z kontenerów i ciągnie za sobą kabinę. Sytuację zarejestrował Reporter 24 na jednym ze skrzyżowań w Krakowie. Policja zapewniła, że kierowcy nic się nie stało, ale otrzymał mandat. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 13 w dzielnicy Rybitwy.

- Gdy zobaczyłem, co się stało, podjechałem bliżej, bo chciałem się dowiedzieć, czy coś stało się kierowcy. Byłem jednym z pierwszych osób, które zainteresowały się tym zdarzeniem. Usłyszałem, że nic mu nie jest, więc odjechałem. Nie widziałem, jak wychodzi z kabiny, ale inny kierowca stwierdził, że ma się dobrze - relacjonował pan Tomasz, który zarejestrował wywrotkę kamerką samochodową.

Jak dodał Reporter 24, samochód przewoził śmieci, które wylądowały później na ulicy. - Całe zdarzenie spowodowało, że sparaliżowany był ruch w okolicach Rybitw - mówił.

Kierowca ukarany

Na miejscu interweniowała policja.

- Ciężarówka z naczepą skręcała na skrzyżowaniu z ulicy Półłanki w ulicę Śliwiaka i przewróciła się na jezdnię. Zablokowana została droga, ruch w jednym kierunku został wstrzymany. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej i nikt nie został poszkodowany - przekazał młodszy aspirant Piotr Szpiech z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Jak dodał policjant, kierowca został ukarany mandatem.

Autor: ek,dk/mj Źródło: Kontakt 24