tvnpix
W Lubinie zawaliła się kładka , Foto: dron_expert

W sobotę zamknęli kładkę. W poniedziałek się zawaliła

Zawaliła się część kładki dla pieszych biegnąca nad ulicą Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie na Dolnym Śląsku. Przejście jest wyłączone z użytku. Zamknięta jest także przebiegająca pod kładką droga krajowa numer 3. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Zarówno droga jak i kładka podlegają Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jej inspektorzy już od jakiegoś czasu monitorowali stan budowli. Kładka niszczała w oczach aż w sobotę została zamknięta dla pieszych.

Do remontu czy rozbiórki?

Jak powiedziała Magdalena Szumiata, rzeczniczka prasowa wrocławskiego oddziału GDDKiA, nikt nie przewidział, co stanie się z kładką. - W poniedziałek nasi pracownicy mieli się spotkać i zastanowić w jaki sposób rozwiązać sytuację kładki. Nie do przewidzenia było, że o trzeciej nad ranem jej część ulegnie uszkodzeniu - przyznała kobieta.

Zawaliły się schody od strony centrum miasta. Kładka, rzecz jasna, pozostaje zamknięta. Z uwagi na jej stan i fakt, że przebiega ona nad drogą krajową nr 3, również jej odcinek został zamknięty dla ruchu. - Obecnie analizowane są rozwiązania, aby jak najszybciej doprowadzić do przejezdności drogę krajową - dodała Magdalena Szumiata.

Po oględzinach konstrukcji a także sprawdzeniu dokumentacji z budowy kładki sprzed lat, zostanie podjęta decyzja czy nadaje się ona do remontu, czy też konieczna będzie rozbiórka.

Więcej na tvn24.pl

Autor: ib/ec Źródło: tvn24.pl

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Katarzynai7ld
Katarzynai7ld

Bezpieczeństwo ponad wszystko

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.