tvnpix
Superksiężyc na Waszych zdjęciach, Foto: lukaszend

Superksiężyc. Pokażcie nam najjaśniejszą pełnię w tym roku

Przed nami wyjątkowe widowisko na niebie. Będziemy mogli podziwiać nie tylko Pełnię Robaczego Księżyca, ale jednocześnie superksiężyc. Będzie to największa i najjaśniejsza pełnia w tym roku. Na Kontakt 24 czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania.

 

 

 

Pełnia księżyca w marcu to tak zwany Robaczy Księżyc. W tym roku będzie to ostatnia zimowa pełnia, która przypada na poniedziałek, 9 marca. W Polsce kulminacyjny moment nastąpi wieczorem o godzinie 18.48. Skąd taka nazwa? Oryginalne pochodzenie nazw nadawanych każdej pełni Księżyca sięga setek lat, do rdzennych Amerykanów. Zauważyli oni, że gdy robi się cieplej i znika mróz, spod rozmokniętej ziemi wydostają się różne robaki, w tym między innymi dżdżownice.

Inne nazwy Pełni Robaczego Księżyca to: Czysta Pełnia, Skrzypiąca Pełnia oraz Klonowa Pełnia.

Superksiężyc

Najbliższa pełnia księżyca będzie najjaśniejszą w tym roku, ponieważ dojdzie do bliskiego spotkania Księżyca z naszą planetą. Będziemy mieli więc do czynienia z superksiężycem.

Pierwsze zdjęcia już otrzymaliśmy. Czekamy na kolejne. Pokażcie nam, jak u Was prezentowała się Pełnia Robaczego Księżyca i superksiężyc.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

Autor: pś//ank Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24