tvnpix
Foto: krosnocitypl

Schody zmieniły się w wodospad. Skutki "małego oberwania chmury"

Po intensywnych opadach deszczu w Krośnie (Podkarpackie) powstał wodospad. "Strumienie wody w spektakularny sposób spływały po kamiennych stopniach" - opisywał pan Mateusz, który przesłał na Kontakt 24 nagrania.

W poniedziałek przez Polskę przechodziły burze. Po południu oraz wieczorem grzmiało między innymi na Podkarpaciu. Suma opadów deszczu w Krośnie była tak duża, że na schodach przy ulicy Blich powstał wodospad.

"Strumienie wody w spektakularny sposób spływały po kamiennych stopniach" - opisywał pan Mateusz z portalu krosnocity.pl

Nie wiemy jeszcze, czy atrakcja będzie funkcjonowała wyłącznie sezonowo, czy może uda się ją uruchomić na stałe

zażartował Reporter 24

Woda "spłynęła po schodkach"

- Na nagraniu tego nie widać, ale u góry jest obniżenie terenu i taka pochylnia. Droga z kostki brukowej - tłumaczył Mateusz, który przesłał na Kontakt 24 zdjęcie oraz nagrania.

Internauta dodał, że woda nie miała po drodze żadnej przeszkody. - Przelała się przez ulicę i spłynęła po schodkach. Nie ma tam takiej kratownicy, która mogłaby tę wodę odprowadzać. Będziemy składali pismo do władz miasta w tej sprawie - podkreślił w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

Pan Mateusz przyrównał widok do wodospadu typu kaskadowego. Żartował, że w Krośnie powstała sztuczna kaskada. - Nie wiemy jeszcze, czy atrakcja będzie funkcjonowała wyłącznie sezonowo, czy może uda się ją uruchomić na stałe - żartował.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

Autor: ao/aw Źródło: TVN Meteo

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

niezły widok

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.