tvnpix
Do zdarzenia doszło we Wrocławiu, Foto: Miki, Kontakt 24

Samochód utknął między rogatkami. Tuż za nim przejechał pociąg

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym we Wrocławiu. Kierowca opla utknął między zamkniętymi rogatkami tuż za torami. Przejeżdżający za nim pociąg minął go o centymetry. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano, około godziny 9.30, na przejeździe kolejowym przy ulicy Szczecińskiej. Jednym z oczekujących na przejazd pociągu był Reporter 24, który chwycił za telefon i nagrał sytuację.

- Kiedy dojechałem do przejazdu, on już tam stał pomiędzy rogatkami. Widać było, że chciał się ustawić w pozycji dla niego "bezpiecznej", żeby pociąg nie zawadził o jego samochód - relacjonuje autor nagrania.

"Brak myślenia"

- W takich momentach ogarnia ludzi niedowierzanie, bo przecież tyle w mediach mówi się o wypadkach na torach, pokazuje się nagrania takie jak to i kierowcy w ogóle nie zwracają na to uwagi, jakby to ich nie dotyczyło. Brak myślenia za kierownicą - dodaje.

Według mężczyzny, maszynista prawdopodobnie otrzymał wcześniej informację o sytuacji na przejeździe, bo zazwyczaj - jak wynika z jego doświadczenia - pociągi przejeżdżają tamtędy znacznie szybciej niż widać na filmie.

Rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak przyznaje, że nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie.

Czytaj też na tvn24.pl.

Autor: ib/ks Źródło: TVN24 Wrocław

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.