tvnpix
Pożar na poddaszu kamienicy. Policja ewakuowała mieszkańców

Pożar na poddaszu kamienicy. Policja ewakuowała mieszkańców

Pożar na poddaszu kamienicy na warszawskim Żoliborzu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku. Nikt nie został ranny. Nagranie z akcji gaśniczej otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło w niedzielę rano.

"Pożar budynku na ul. Pogonowskiego 32. Policjanci z Żoliborza uratowali dziewięć osób i psa z pożaru kamienicy przed przyjazdem straży pożarnej. Wynieśli osoby z zadymionego budynku, w tym dwójkę małych dzieci, okrywając je swoimi mundurami. Następnie wyprowadzili starsze osoby przez zadymione pomieszczenia, wszystko działo się około godziny 5:30" - pisał Reporter 24.

Informację o ewakuacji mieszkańców budynku potwierdziła policja. - O godzinie 5.40 zostaliśmy wezwani do pożaru kamienicy. Dwie załogi patrolowe wyprowadziły z budynku 10 osób, zanim na miejsce dotarli strażacy - mówił Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Strażacy w akcji

W gaszeniu pożaru brało udział sześć zastępów straży pożarnej. - Po przyjeździe na miejsce stwierdzone zostało silne zadymienie. Konieczne było wycięcie otworu w dachu, przez który gaszony był pożar - poinformował Leszek Borlik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że ogień nie rozprzestrzenił się na część mieszkalną budynku. Po zakończeniu akcji gaśniczej, mieszkańcy mogli wrócić do kamienicy.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: kk/gp,ak Źródło: TVN Warszawa

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.