tvnpix
Pożar w Gorzowie Wielkopolskim, Foto: Krzysztof, Kontakt 24

Pożar na parkingu pomocy drogowej. Zniszczonych 18 samochodów

17 samochodów osobowych i jeden ciężarowy zostało uszkodzonych w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy na parkingu pomocy drogowej w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie). Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informacja o pożarze do gorzowskich strażaków wpłynęło około godziny 2.30 w nocy ze środy na czwartek.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o palących się samochodach na parkingu pomocy drogowej przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie Wielkopolskim - powiedział brygadier Bartłomiej Mądry, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

- Na miejsce wysłano siedem zastępów straży pożarnej, czyli 27 strażaków - dodał.

Prawdopodobnie podpalenie

Jak powiedział strażak, zniszczeniu uległy samochody stojące na placu.

- W wyniku pożaru nadpaleniu uległo 18 pojazdów, czyli 17 aut i jeden samochód ciężarowy. Pojazdy zostały uszkodzone w różnym stopniu. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia. Pożar ugaszono chwilę po godzinie 5, nikt nie ucierpiał w zdarzeniu - poinformował strażak. - Właściciel parkingu szacuje straty - dodał.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie - zakończył bryg. Bartłomiej Mądry.

Policja z Gorzowa Wielkopolskiego ustala dokładną przyczynę pożaru. - Czekamy na opinię biegłego w zakresie pożarnictwa - poinformował podkomisarz Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Autor: jw/popi