tvnpix
Potrącona piesza i reanimacja. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku , Foto: Kalisz24 INFO

Potrącił ją, gdy przechodziła przez jezdnię. Uciekł, ale zgubił rejestrację

Policja zatrzymała 43-latka, który miał potrącić 86-latkę i uciec z miejsca zdarzenia w Kaliszu (Wielkopolskie). W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Poszkodowanej kobiety nie udało się uratować. Pierwszą informację, zdjęcia i materiał wideo otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W Kaliszu na ul. Legionów kierowca potrącił 86-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 20 w pobliżu marketu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodziła przez jezdnię na prostym odcinku drogi. Wtedy potrącił ją kierowca najprawdopodobniej nissana - informuje podkom. Witold Woźniak z kaliskiej policji.

Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do kaliskiego szpitala. Jak podaje policja, nie udało się jej uratować. 86-latka zmarła w szpitalu.

Zgubił tablicę

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, ale zgubił po drodze tablicę rejestracyjną. Funkcjonariusze od razu zaczęli poszukiwania kierowcy. Podejrzewanego zatrzymano około godz. 1 w pobliżu jednej z stacji paliw. Był już wtedy w innym samochodzie.

- Podejrzewany to 43-letni mieszkaniec Kalisza. W chwili zatrzymania miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. Podróżował citroenem, którym kierował 27-latek. Ten mężczyzna też był pod wpływem alkoholu. W dodatku miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - dodaje Woźniak.

Obaj mężczyźni trzeźwieją. Pobrano od nich krew, żeby sprawdzić czy nie byli pod wpływem innych substancji odurzających. Kiedy ich stan na to pozwoli, zostaną przesłuchani.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: aa/mś Źródło: TVN 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.