tvnpix
Pogodowe relacje Reporterów 24 , Foto: Marcin
Aktualizacja:

Potężne wichury i ich skutki na Waszych zdjęciach

Wrzesień pożegnał nas wyjątkowo gwałtowną pogodą. Jedna osoba zginęła, 18 zostało rannych, a służby interweniowały ponad sześć tysięcy razy. Zdjęcia i nagrania, na których widać skutki silnego wiatru, przysyłaliście na Kontakt 24.

 

W całym kraju odnotowano ponad 6600 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Zginęła jedna osoba, a 18 zostało rannych. Wśród nich pięciu strażaków.

Wasze pogodowe relacje otrzymaliśmy między innymi z województw: łódzkiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

Ofiara śmiertelna i ranni

W województwie podkarpackim na skutek wichury jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

- Tuż po godzinie 16 między miejscowością Nowy Nart a Cholewianą Górą w powiecie niżańskim na chevroleta, którym jechały cztery osoby, spadło drzewo. Kierowcy mimo reanimacji nie udało się uratować. Dwie osoby trafiły do szpitala, a jedna wyszła z wypadku bez szwanku - podała wieczorem podkomisarz Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Powalone drzewa, przygniecione samochody

W miejscowości Bobowicko (Lubuskie) jedna osoba została poszkodowana po tym, jak na auto spadło drzewo.

Podobny wypadek zdarzył się w miejscowości Nielep w Zachodniopomorskiem. - Kierowcę z lekkimi obrażeniami pogotowie zabrało do szpitala na obserwację - podał rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Wcześniej dwie osoby zostały ranne po tym, jak we wsi Rusinów (Lubuskie) wiatr przewrócił przyczepę samochodu ciężarowego, na którą najechał inny samochód. Niewykluczone, że przyczyną były gwałtowne warunki pogodowe.

Więcej na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

Autor: est,kw,anw/rp Źródło: tvnmeteo.pl/Kontak 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.