tvnpix
Foto: DamianK

Poruszał się na wózku, został potrącony na pasach. "Jeszcze kilkadziesiąt sekund i zdołałby pokonać jezdnię"

71-letni kierowca volkswagena potrącił na pasach 68-letniego mężczyznę, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Według ustaleń policji, pieszy "przekroczył już oś jezdni", był na drugiej połowie pasów. Trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Pierwszą informację o potrąceniu na drodze wojewódzkiej 305 w miejscowości Stary Widzim w gminie Wolsztyn w Wielkopolsce otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut po godzinie 11. - Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych - powiedział nam aspirant sztabowy Wojciech Adamczyk, rzecznik policji w Wolsztynie.

Pieszy 68-latek poruszał się na wózku inwalidzkim. - Przekroczył już oś jezdni. Jeszcze kilkadziesiąt sekund i zdołałby pokonać jezdnię - dodał policjant.

Pieszy w szpitalu, kierowca był trzeźwy

68-latek trafił do szpitala. - U mężczyzny lekarze zdiagnozowali liczne złamania żeber oraz wieloodłamowe złamanie kości udowej - poinformował asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

71-letni kierowca volkswagena został przebadany alkomatem. Był trzeźwy. Nie wiadomo, dlaczego nie zauważył pieszego. Jak powiedział Adamczyk, nie został jeszcze przesłuchany.
Oznakowane przejście dla pieszych, na którym doszło do potrącenia, nie ma sygnalizacji świetlnej.

Autor: mag, est Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24