tvnpix
Półtoraroczny chłopiec trafił do szpitala, Foto: Shutterstock

Półtoraroczny chłopiec trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. Matka i konkubent zatrzymani

Do szpitala w Szczecinie trafiło 18-miesięczne dziecko z obrażeniami, które według lekarzy wskazywały, że ktoś mógł się nad nim znęcać. Powiadomiono służby. Matka i konkubent zostali zatrzymani.

Czytaj też na tvn24.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację, że 1 czerwca do szpitala w Szczecinie trafiło 18-miesięczne dziecko z Pyrzyc. – Lekarz po zrobieniu tomografii i badaniu stwierdził, iż dziecko było maltretowane i było z licznymi obrażeniami na ciele i krwiakami w główce - poinformował anonimowy internauta.
W tej sprawie skontaktowaliśmy się z policją, policja odesłała nas do prokuratury.

Areszt dla opiekunów

- Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach prowadzi postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o znęcanie się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na wiek, przez osoby zobowiązane do opieki nad nimi oraz o spowodowanie u jednego z dzieci obrażeń powodujących długotrwałą chorobę realnie zagrażającą życiu. To czyny z artykułu 207 paragraf 1a kodeksu karnego w zbiegu z artykułem 160 paragraf 1 i 2 kodeksu karnego, w zbiegu z artykułem 156 paragraf 1 punkt 2 kodeksu karnego w związku z artykułem 11 paragraf 2 kodeksu karnego - przekazała Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zaznaczyła, że zatrzymano podejrzanych. - W przedmiotowej sprawie zatrzymano dwie osoby, matkę dzieci i konkubenta matki. Po wykonaniu czynności procesowych prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Wniosek został uwzględniony. Trwa gromadzenie materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie są udzielane dalsze informacje w sprawie - poinformowała Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Autor: ak, eŁKa/PKoz,dk Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24