tvnpix
Ciężarówka wjechała pod pociąg, Foto: interek

Pociąg uderzył w ciężarówkę. Jedna osoba nie żyje, ranni

Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na wysokości Daleszewa (Zachodniopomorskie). Jak przekazały służby, nie żyje kierowca ciężarówki, 27 osób jest rannych. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło około godziny 13, gdy samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem pasażerskim relacji Szczecin Główny – Zielona Góra.

Jak poinformował TVN24 mł. ogn. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta PSP w Szczecinie, jedna osoba nie żyje, jest to kierowca ciężarówki. 27 osób jest rannych, jedna z nich jest w stanie ciężkim. Wśród poszkodowanych jest 10 dzieci.

Ruch przywrócony

Po wypadku ruch kolejowy na trasie ze Szczecina przez Gryfino był zablokowany. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, od godziny 6 rano w czwartek pociągi znów kursują na odcinku Szczecin Podjuchy - Daleszewo Gryfińskie.

- Przejazd pociągów jednym torem może powodować jeszcze kilku lub kilkunastominutowe zmiany w kursowaniu niektórych pociągów - dodał. Siemieniec poinformował, że w nocy postawiono na koła przewrócone składy pociągu oraz sprawdzone były tory w obu kierunkach.

- Pociąg sieciowy naprawił i sprawdził sieć trakcyjną nad jednym torem. Naprawy wymaga także drugi tor na około 200 metrów - przekazał.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: MAK Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.