tvnpix
Wyprzedzał na DK15, Foto: Internauta, Kontakt 24

Niebezpieczne wyprzedzanie. "Nadjeżdżający z naprzeciwka traktor musiał zjechać na pobocze"

Kierowca bmw jechał "niesamowicie szybko" i zaczął wyprzedzać sznur samochodów. - Nadjeżdżający z naprzeciwka traktor musiał zjechać na pobocze, podobnie jak jadące przede mną auto dostawcze - relacjonował pan Dariusz, który na Kontakt 24 przesłał nagranie z trasy między miejscowością Strzelno a Inowrocławiem (Kujawsko-Pomorskie).

Do niebezpiecznego wyprzedzania doszło w poniedziałek po godzinie 14.

- Jadę krajową "15", widzę w lusterku osobowe bmw pędzące niesamowicie szybko. Za chwilę obserwuję, jak wyprzedza moje auto i inne samochody. Nadjeżdżający z naprzeciwka traktor musiał zjechać na pobocze, podobnie jak jadące przede mną auto dostawcze, w innym razie to bmw zderzyłoby się z tym traktorem - opisywał mężczyzna.

"Przelała się czara goryczy"

Pan Dariusz dodał, że widział, jak kierowca dalej wyprzedzał też inne auta. - Widziałem wiele razy podobne sytuacje na drodze, ale tym razem przelała się czara goryczy i postanowiłem upublicznić nagranie. Trzeba nagłaśniać i apelować do kierowców na drodze o zachowanie rozsądku i ostrożności - powiedział.

Mężczyzna dodał, że żałuje, że nie zapamiętał numerów rejestracyjnych bmw. - Wtedy mógłbym zgłosić to na policję - powiedział.

Czytaj także na portalu tvn24.pl

Autor: jw,MAK