tvnpix
Foto: Olgierd

Najpierw zapalił się pustostan, później sklep z artykułami chemicznymi

Pożar pustostanu w warszawskim Wawrze. Jak wyjaśnia policja, ogień rozprzestrzenił się też na pobliski sklep z artykułami chemicznymi. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

O pożarze poinformował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

- Przy PKP Falenica zapalił się pustostan. Ogień rozprzestrzenił się jednak na pobliski sklep z farbami i tego typu artykułami. Na miejsce zjechały bardzo duże siły straży pożarnej. Ulica Patriotów na wysokości numeru 34 została zablokowana - relacjonował.

Te informacje potwierdziła policja. - Około godziny 10.30 doszło do pożary pustostanu przy Patriotów i od tego pożaru zapalił się sklep z artykułami chemicznymi. Nie ma osób poszkodowanych, nie było ewakuacji - przekazała redakcji tvnwarszawa.pl Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji.

Prace rozbiórkowe

- Mieliśmy zgłoszenie o pożarze pustostanu, które potwierdzono na miejscu, ale oprócz tego zapalił się również sklep z artykułami budowlanymi, elektronarzędziami, narzędziami ogrodniczym i tym podobnym. Pracownicy opuścili sklep przed naszym przybyciem. Na miejscu pracuje osiem zastępów, działania prowadzą wspólnie jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - dodał później Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

- Całkowicie spalił się murowany pustostan i częściowo sklep. Nikt nie został poszkodowany - powiedział strażak.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: mp/r Źródło: tvnwarszawa.pl