tvnpix
Foto: Paweł

Na A2 przewróciła się cieżarówka

Na autostradzie A2 na odcinku Poznań-Września (Wielkopolskie) przewróciła się ciężarówka. Nagranie i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

We wtorek rano na A2 przewrócił się samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło na 175. km autostrady.

Dyżurny punktu informacji drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA podał, że zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Tulce. Zablokowane były wszystkie pasy w kierunku Warszawy. Nie ma żadnych informacji dotyczących osób poszkodowanych.

- Doszło do wywrócenia się ciągnika siodłowego z naczepą, na której znajdował się ładunek kilkunastu ton profili aluminiowych. Ta ciężarówka tak nieszczęśliwie wywróciła się, że zablokowała całkowicie przejazd w kierunku Warszawy. Na razie nie wiemy, co było przyczyną tego wypadku, będziemy to badać - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

- Służby techniczne będą potrzebowały kilka godzin, żeby postawić ten samochód na kołach. Co ważne, muszą przeładować ten ładunek, ponieważ nie ma możliwości w tej chwili, by szybciej usunąć tę przeszkodę - dodał Borowiak.

Na miejscu kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zakończyły się po godzinie 15.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: aa/gp Źródło: PAP/TVN24