tvnpix
Pożar wybuch w bloku we Wrocławiu, Foto: Artur

Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania

Ciało mężczyzny odnaleźli strażacy, którzy w nocy gasili pożar na ósmym piętrze w jednym z wrocławskich bloków. Reszta mieszkańców została ewakuowana. Nagranie, na którym widać akcję straży, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu około północy. Ogień pojawił się w bloku przy ulicy Bobrzej we Wrocławiu.

Okazało się, że pożar wybuchł w mieszkaniu na ósmym piętrze budynku. - Ze względu na zagrożenie, podjęto decyzję o konieczności ewakuacji mieszkańców z wyższych kondygnacji - poinformował mł. bryg. Janusz Majtyka z wrocławskiej straż pożarnej. Dodał, że mieszkania musiało opuścić kilkadziesiąt osób.

Podczas przeszukania lokalu, ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Według sąsiadów był to trzydziestokilkuletni właściciel lokalu.

Ewakuowani lokatorzy czekali w specjalnie podstawionym autobusie. Przed trzecią nad ranem, po wywietrzeniu wszystkich pomieszczeń, wrócili do swoich mieszkań. Przyczyny wybuchu pożaru na razie są nieznane, ustali je policja i prokuratura. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Autor: mnd,tam/kab Źródło: TVN24 Wrocław

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.