tvnpix
Do zdarzenia doszło w Warszawie

Karetka dachowała po zderzeniu. Kierowca pijany i bez uprawnień

Kierowca karetki został ranny po zderzeniu z samochodem osobowym na warszawskim Mokotowie. Ambulans dachował. Jak podaje policja, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i prowadził samochód bez uprawnień. Pierwszą informację i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód zderzył się z karetką na skrzyżowaniu alei Sikorskiego i ulicy Czarnomorskiej we wtorek około godziny 22:45. – Karetka w wyniku tego dachowała. Ranny został kierowca, trafił do szpitala – poinformowała st. asp. Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Kierowca "zakleszczony" w karetce

St. asp. Łukasz Płaskociński z warszawskiej straży pożarnej powiedział w rozmowie z TVN24, że kierowca karetki nie transportował pacjentów, ani nie przewoził ratowników.

- Kierowca karetki najbardziej ucierpiał. Był zakleszczony, wydobywany przy pomocy narzędzi hydraulicznych - mówił Płaskociński. Jak dodał, kierowca samochodu osobowego nie ucierpiał.

Więcej powiedział redakcji tvnwarszawa.pl w środę Robert Koniuszy z komendy policji na Mokotowie. Potwierdził, że ambulans miał włączone sygnały dźwiękowe i świetlne.

"Po alkoholu i bez uprawnień"

Wstępnie policja informowała, że mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu. Po badania okazało się, że miał we krwi promil.

- Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Ustalamy, jak wszedł w posiadanie karetki - wyjaśnił Koniuszy.

- Odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym i za kierowanie bez uprawnień - wyliczył Koniuszy.

Czytaj też na tvn24.pl

 

Autor: pk,kz,ran/kab,r Źródło: tvn24.pl/Kontakt 24/TVN Warszawa

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.