tvnpix
Obywatelskie zatrzymanie, Foto: Łukasz

"Jechał od lewej do prawej, musiałem coś wymyślić". Zatrzymał pijanego kierowcę i wezwał policję

Pan Łukasz zauważył na drodze kierowcę samochodu ciężarowego, który jechał "wężykiem", jakby był pijany. - Wyprzedziłem go i wyhamowałem. Poinformowałem też policję. Podszedłem do kierowcy i powiedziałem, że niby uszkodził mojemu koledze ogrodzenie. Musiałem wymyślić coś na szybko, żeby nie odjechał - opowiada mężczyzna. Nagranie z jazdy krajową "15" w okolicach Ostródy (Warmińsko-Mazurskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wszystko działo się w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 15 na trasie Lubawa-Ostróda (Warmińsko-Mazurskie). Pan Łukasz jechał za kierowcą samochodu ciężarowego kilka kilometrów.

- Zauważyłem kierowcę tira, który jechał od lewej do prawej. Nagrałem kawałek tej jazdy. Łącznie jechałem za nim jakieś pięć, może siedem kilometrów. Kierowca nawet po tym, jak uderzył w przepust drogowy uszkadzając sobie oś naczepy jechał dalej - opowiadał mężczyzna.

W miejscowości Lipowo postanowił go zatrzymać. - Wyprzedziłem go i wyhamowałem do zera. W międzyczasie poinformowałem policję. Podszedłem do kierowcy i, chcąc go zatrzymać, powiedziałem, że niby uszkodził mojemu koledze ogrodzenie. Musiałem wymyślić coś na szybko, żeby nie odjechał - mówił pan Łukasz.

Miał ponad dwa promile alkoholu

Na miejsce przyjechała policja.

- Doszło do ujęcia obywatelskiego. Mężczyzna jechał za samochodem ciężarowym, zadzwonił na numer alarmowy i powiedział, że kierowca przed nim może być pod wpływem alkoholu. W międzyczasie temu panu udało się zatrzymać kierowcę i przekazać policjantom - przekazała mł. asp. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Badanie wykazało, że 53-letni kierowca samochodu ciężarowego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

Czytaj też na tvn24.pl.

Autor: MAK,mj/gp Źródło: TVN24/Kontakt 24