tvnpix
Foto: Hubert-B

Biało na północy Polski. Zimowe krajobrazy Reporterów 24

Śnieg obsypał północną część kraju. Biało zrobiło się między innymi w Chojnicach, Toruniu i Szczecinie. Nie obyło się bez kolizji samochodowych. Zdjęcia i nagrania zimowej aury otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Śnieżny krajobraz przywitał w poniedziałkowy poranek mieszkańców północnej Polski.

"Taki biały poranek przywitał dzisiaj nasze piękne miasto" - napisał jeden z Reporterów 24, który swoją zimową relację przesłał na Kontakt 24.

Biała radość nie potrwa długo

Jak poinformowała w poniedziałek rano synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, na ciepłym froncie, w Elblągu i Chojnicach na Pomorzu, spadło 10 centymetrów śniegu. 

Opady na froncie na północy przechodzą w śnieg z deszczem, ale gdzieś między wzgórzami morenowymi, na północy, może jeszcze dopadać kilka centymetrów mokrego śniegu. Śnieżna pokrywa nie utrzyma się długo, ponieważ grunt nie jest dostatecznie wychłodzony. Już najbliższej nocy przyjdzie do Polski front z deszczem, przez który wszystko popłynie.

ZIMOWĄ PROGNOZĘ POGODY PRZECZYTASZ NA TVNMETEO.PL

Trudne warunki na drogach

Jednak niestety zima to nie tylko piękne widoki, ale także trudne warunki na drogach, przez które w poniedziałek przed południem, tylko w Toruniu doszło do 24 kolizji.

Co zrobić, aby uniknąć przykrych sytuacji na drogach? - Zachowujmy rezerwę przy dojeżdżaniu do wszystkich skrzyżowań, do wszystkich dróg, gdzie należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu, przed przejściami dla pieszych. To bez wątpienia będzie bardzo ważne, żeby wcześniej próbować wyhamować - mówiła w rozmowie z TVN24 Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Czytaj również na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

Autor: anw/dd Źródło: Kontakt 24/ TVN Meteo