tvnpix
Foto: tvsudecka

120 kilogramów trotylu przy zabytkowym moście

Podczas prac remontowych na moście w Dzierżoniowie (Dolnośląskie) znaleziono niewybuchy. Saperzy wydobyli z ziemi 120 kilogramów trotylu. Na czas ich akcji ewakuowano ponad dwa tysiące osób. To druga taka sytuacja w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Robotnicy wykonujący remont mostu przy ul. Sienkiewicza na podejrzane materiały natknęli się w poniedziałek popołudniu. Na miejsce wezwano saperów. Zwołano też posiedzenie sztabu kryzysowego.

Po oględzinach placu budowy eksperci ocenili, że nie ma zagrożenia wybuchem. Jednak to może pojawić się w trakcie wydobywania trotylu, dlatego podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców.

Swoje domy mieli opuścić do godziny 9. - Obszar objęty ewakuacją pokrywa się z tym z listopada, wówczas domy i lokale usługowe opuściło ponad dwa tysiące osób - powiedział podkom. Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji.

- Drugi raz takie coś. Wiadomo, że są nerwy, bo trzeba się zrywać i iść. Nie jest to takie lekkie, przeżycia są. Liczę, że będzie dobrze - powiedziała jedna z kobiet. A inna z mieszkanek nie kryła swojego oburzenia: - Uważam, że skoro znaleźli to (w listopadzie - przyp. red.), to powinni wtedy zrobić to porządnie od A do Z. Nawet gdyby miało to trwać tydzień, to teraz byłoby zrobione. Teraz sytuacja się powtarza i zobaczymy, czy nie powtórzy się ponownie - komentowała.

Ewakuowano mieszkańców z ulic Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejowej (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), Batalionów Chłopskich, Prochowej, Przedmieścia i Świdnickiej.

Czytaj więcej na tvn24.pl

 

Autor: tam/i,ec,ank Źródło: TVN 24 Wrocław

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Z całym szacunkiem, ale co to za saperzy którzy nie wykryli za pierwszym razem kolejnych ładunków wybuchowych. Na pewno jest procedura sprawdzenia okolicy czy nie ma większej ilości niewybuchów.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.