tvnpix
Kontakt 24 Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie zasłabło dziecko, Foto: Craco1, Kontakt 24

Samolot do Krakowa lądował awaryjnie w Holandii. Dziecko miało stracić przytomność na pokładzie

Samolot linii Ryanair, który w sobotę leciał z East Midlands w Wielkiej Brytanii do Krakowa lądował awaryjnie w Eindhoven w Holandii. Według świadka sytuacja miała miejsce po tym, jak dziecko straciło przytomność na pokładzie lecącej maszyny. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Jak przekazał Reporter 24, do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22 czasu polskiego.

- Nagle podczas lotu powstało jakieś zamieszanie i widziałem nerwowe stwardessy, które zgromadziły się z przodu samolotu. Po chwili okazało się, że leży tam dziecko, które straciło przytomność. Pytano, czy jest na pokładzie lekarz, ratownik lub pielęgniarka, ale nikt się nie zgłaszał. Mało widziałem, ale wiem, że podawano temu dziecku tlen, a po około 10 minutach pilot poinformował nas, że w związku z sytuacją zarządza awaryjne lądowanie w Eindhoven - relacjonował pan Rafał, który przesłał do nas nagranie z akcji po awaryjnym lądowaniu.

Na lotnisku czekali ratownicy

Według jego relacji, na lotnisku czekali już ratownicy medyczni, przygotowani do udzielenia dziecku pomocy.

- Stał śmigłowiec, którym zabrali dziecko do szpitala. Zdaje się, że było już wtedy przytomne. Dziecko było z Polski, leciało z matką i dwójką rodzeństwa. Później do samolotu weszła jeszcze policja i rozmawiała z załogą, był też zespół ratowników, a na koniec pilot powiedział, że musimy zatankować i ostatecznie po 45 minutach mogliśmy lecieć dalej do Krakowa - opisywał Reporter 24.

W komunikacie przekazanym redakcji Kontakt 24 biuro prasowe Ryanair potwierdziło, że lot do Krakowa został przekierowany na lotnisko w Eindhoven w związku z chorobą jednego z pasażerów.

Załoga poprosiła o pomoc medyczną po przylocie. Samolot bezpiecznie wylądował na holenderskim lotnisku, a chory pasażer wraz z rodziną trafił w ręce medyków. "Niedługo później samolot leciał do Krakowa" - poinformował Ryanair.

Autor: est,ib,ads/gp,adso Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl