tvnpix
Do zdarzenia doszło na trasie S7, Foto: Krystiany6gs

Samochód ciężarowy spłonął doszczętnie. Przewoził 20 ton tekstyliów

Ponad 20 strażaków gasiło pożar samochodu ciężarowego na drodze S7 w okolicy miejscowości Potok Mały (Świętokrzyskie). W naczepie przewożono 20 ton materiałów. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informacja o pożarze samochodu ciążarowego na drodze S7, w kierunku Krakowa, dotarła do strażaków przed godziną 16.

Spłonęło 20 ton materiału

Jak poinformował brygadier Bogdan Niezgoda, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, razem z samochodem spłonął jego ładunek.

- Samochodem przewożone były tekstylia, ponad 20 ton materiału w belach. Trudno oszacować straty, ale zarówno materiał jak i samochód spłonęły doszczętnie. To był pojazd na zagranicznych numerach, z krajów bałkańskich, firma z Serbii. Na szczęście nikomu nic się nie stało - powiedział strażak.

Były utrudnienia na drodze

Działania strażaków trwały około trzy godziny.  - Trwają działania końcowe, monitorowanie zarzewia, dogaszanie i przerzucanie spalonych tekstyliów. Musieliśmy zamknąć całą drogę na ponad godzinę, tak duże było zadymienie - po godzinie 18 informował bryg. Bogdan Niezgoda.

Akcja gaśnicza zakończyla sie po godzinie 19. Pożar gasiło osiem zastępów straży pożarnej, czyli ponad 20 strażaków.

- Chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie kierowców, którzy akurat wtedy przejeżdżali S7. Utworzyli korytarz życia, wszystko dzięki temu przebiegło bardzo sprawnie - podkreślił bryg. Bogdan Niezgoda.

Autor: jw/ak

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Tak właśnie znalezlismy sie w tym korku i korytarzem życia zawracali pod prąd wycofywali kierowcy. Co najmniej kilkadziesiąt aut. Osobowe , dostawcze. Do tego stopnia ,że utworzył się korek w przeciwnym kierunku - do Jedrzejowa.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.