MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

S-7: Osobówka wbiła się pod ciężarówkę

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Z nieznanych przyczyn na odcinku drogi ekspresowej z Pasłęka do Elbląga osobowy fiat wjechał pod koła ciężarówki. Kierowca osobówki został zabrany do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:50. Pojazd ciężarowy marki daf holował za sobą, również samochód ciężarowy marki volvo. Na 87 km drogi kierowca fiata siena z nieznanych przyczyn w trakcie wyprzedzania tirów, najpierw zjechał do skrajnie lewej części jezdni, uderzając w barierki odbił się od nich, następnie wjechali wprost pod kola dafa. Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc. Na miejsce przybyły służby ratunkowe. W zmiażdżonym samochodzie znajdowała się tylko jedna osoba, był to kierowca, którego strażacy sprawnie wyciągnęli ze środka, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Mężczyzna przytomny z ogólonymi obrażeniami ciała, został zabrany do szpitala. Zanim jednak to nastąpiło, policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości - był on trzeźwy, gdy spytali o przyczyny zajścia, mężczyzna powiedział, że zarzuciło go.

 

W związku ze zdarzeniem przez około godzinę ruch na  drodze ekspresowej w kierunku Elbląga był całkowicie wstrzymany.

 

Na miejscu zdarzenia policjanci nadal prowadzą czynności. Skrajnie prawy pas oraz poboczne na odcinku drogi, na którym stoją pojazdy jest wyłączony z ruchu, dlatego też w tym miejscu mogą pojawić się utrudnienia w jeździe.